מי אנחנו?

המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת עמי והקריה האקדמית אונו הוקם כדי לתת מענה מקצועי ומקיף לצורך בהנגשה לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. אנו מאמינים כי הזכות לנגישות בכל תחומי החיים הינה זכות בסיסית גם של אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. הנגשת המידע והסביבה לאנשים אלה מסייעת להשתתפותם בחברה, וליכולתם להפיק וליהנות משירותי הקהילה הסובבת אותם. בכך, תורמת הנגשת המידע והסביבה להעצמתם, לעצמאותם ולשיפור איכות חייהם.

המונח "מוגבלות קוגניטיבית" מתייחס למגוון אוכלוסיות (אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אנשים עם אוטיזם, אנשים עם פגיעות מוח, דמנציה, לקויות למידה, אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית), אשר המשותף להן הוא הפגיעה ביכולות לבצע תהליכים המערבים חשיבה (קושי בהבנת הוראות, בזיכרון, בהפשטה, בהסמלה, בתהליכים המערבים יכולת כמותית, בקריאה וכתיבה). קשיים אלה משפיעים על יכולתם של האנשים הללו לתפקד באופן עצמאי בחיי היומיום.

המטרה המרכזית של חוק שיוון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח (1998) היא לעגן את זכותם של אנשים עם מוגבלות להשתתפות שוויונית ומלאה בחברה. לאחר כינון החוק, תוקנו מספר תקנות בתחום הנגישות, וביניהן תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות), 2013.

התקנות הללו עוסקות ביצירת תשתית חברתית, תודעתית, פיזית ואנושית, שתאפשר לאנשים עם מוגבלות להשתתף בקהילה בצורה מיטבית. לאור זאת, גוברת בשנים האחרונות ההכרה בצורך בנגישות לאנשים עם מוגבלות, ובכלל זאת בצורך לפתח וליישם הנגשה קוגניטיבית.

 

צוות המכון להנגשה קוגניטיבית

פרופ' שירה ילון-חיימוביץ​

ראשת המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית
ראשת המכון, מורשית נגישות השירות מדור המדבר וממובילי תחום ההנגשה הקוגניטיבית בארץ ובעולם. דור המדבר של השתלמות בהנגשה קוגניטיבית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מרפאה בעיסוק, ראשת המרכז לאקדמיה שוויונית ודיקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו.
רוצים להכיר את שירה, לחצו כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן

אורנית אבידן-זיו

מנהלת המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית
מנהלת המכון - מורשית נגישות השירות, מרפאה בעיסוק המתמחה בעבודה עם אנשים עם מוגבלות שכלית. דור המדבר של השתלמות בהנגשה קוגניטיבית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מדריכה מקצועית באגודת עמי, אגודה לטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.
רוצים להכיר את אורנית, לחצו כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן

דר' מיכל טנא-רינדה

יועצת המכון בנושא נגישות לאנשים עם מוגבלות נפשית ועיצוב סביבה עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית ונפשית
מורשית נגישות השירות מדור המדבר המתמחה בנגישות עבור אנשים עם מוגבלות נפשית, פישוט תהליך ועיצוב סביבה נגישה. דור המדבר של השתלמות בהנגשה קוגניטיבית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, חלק מסגל המרצים הקבועים של הקריה האקדמית אונו.
רוצים להכיר את מיכל, לחצו כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן

זיו שמש

יועצת הנגשה לשונית וקוגניטיבית, חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון
יועצת הנגשה לשונית וקוגניטיבית, חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון. פסיכולוגית בעלת תואר מוסמך בנוירו-פסיכולוגיה שיקומית ותואר בוגר בפסיכולוגיה ובלשנות. בעבר חלק מסגל ההוראה במחלקה לספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בעלת ניסיון של כשמונה שנים בעבודה עם אנשים עם מוגבלות שכלית ונפגעי ראש. רקע מחקרי בתחום פגיעות הראש.
לשליחת אימייל לחץ כאן
אמאל

אמאל אבו מוך - גרה

חלק מצוות ההנגשה במכון בשפה הערבית
אחראית על ביצוע ההנגשה בשפה הערבית. בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בעבודה סוציאלית מסלול שיקום ובריאות מאוניברסיטת חיפה. מנחת קבוצות ומובילת הכשרות לאנשי מקצוע ובני משפחות של אנשים עם מוגבלות במכון טראמפ בבית איזי שפירא.
לשליחת אימייל לחץ כאן
אנה סמאול

אנה סמואל

מובילת תחום פישוט גרפי ועיצוב
מובילת תחום פישוט גרפי ועיצוב. בוגרת לימודי תקשורת חזותית וגרפיקה ממוחשבת, בוגרת לימודי עיצוב אתרים ואפליקציות בשנקר, יועצת של מעוף (משרד הכלכלה) בתחום המיתוג והפרסום, בעלת סוכנות למיתוג ופרסום, מרצה לגרפיקה ממוחשבת במכללה הטכנולוגית בבאר שבע.

לשליחת אימייל לחץ כאן

מרים נהון

חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון
חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון, בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ו-B.A. כללי מהאוניברסיטה העברית, קורס מתורגמנות של האיחוד האירופי, מתורגמנית חברת AIIC מאז 2000, מתורגמנית/מתרגמת מושבעת מוסמכת ע"י משרד החוץ הספרדי מאז 2003
לשליחת אימייל לחץ כאן

ג'יזל אבזון

חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון
חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון, בעלת תואר ראשון בגרמניסטיקה אוניברסיטת ליל (צרפת), בוגרת סטודיו למשחק ניסן נתיב , לימודי תואר שני בתאטרון אונ' ת"א (לא הושלם), חברת AIIC מ-1997, סגנית נשיאת AIIC 2015-2018


לשליחת אימייל לחץ כאן

צוות מוביל של אגודת עמי

מוריס כלפון

מוריס כלפון

יו"ר אגודת עמי
לפני כעשרים שנה נפלה בידי הזכות להתמנות ליו"ר אגודת עמי. עמותה שכל תפקידה הינו טיפול וסיוע לאנשים עם מוגבלויות. השרות הניתן על ידינו חורט על דגלו אהבת אדם, כבוד ומתן שירותים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר. מקבלי השרות שלנו מאושרים, הצוות שלנו מסופק ואין גאה ממני לעמוד בראש המערכת הזו.
לשליחת אימייל לחץ כאן
מרב בן-אבי

מרב בן-אבי

מנכ"לית אגודת עמי
אגודת עמי חרטה על דגלה מתן מענה מקצועי ואיכותי לכלל מקבלי השירות שלנו. מטרתנו המרכזית- שיפור איכות חייהם תוך שילובם בקהילה. אין גאה ממני לעמוד בראש הארגון.
לשיחה לחץ כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן

דניאל אזרד

סמנכ"ל אגודת עמי
איכות חייהם של מקבלי השירות נמדדת בהון האנושי של כוח האדם ובמתן מענים הולמים ותואמים לצרכיהם הפרטניים של מקבלי השירות. אנו עומלים ללא הרף לדאוג לפתרונות אלו ולמתן שירות המיטבי ביותר.
לשיחה לחץ כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן
יפית קושקרוב

יפית קושקרוב

מנהלת כספים של אגודת עמי
מנהלת חשבונות עם ניסיון רב בתחומים שונים. מרצה להנהלת חשבונות במכללה למנהל שלוחת באר שבע.
לשיחה לחץ כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן
✉ יצירת קשר
close slider

אני רוצה שתחזרו אליי

אני רוצה ליצור אתכם קשר

אני רוצה שתחזרו אליי

אני רוצה ליצור אתכם קשר