אתר נגיש מאפשר לאנשים עם מגוון מוגבלויות להנות מן המידע המופיע בו ומחווית הגלישה כמו כלל הגולשים באתר. מבנה האתר, אופן הצגת המידע וכלל המרכיבים שלו בנויים בצורה נגישה עבור אנשים עם מוגבלות.

אתר המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית, מהווה מודל לאופן הנגשת אתר אינטרנט לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית מסוגים שונים. אמצעי ההנגשה באתר הופכים את השימוש בו לפשוט ומשפרים את חוויית השימוש בו לכלל המשתמשים באתר.

אמצעי ההנגשה המופיעים באתר:

א. סמלול- הניווט במסך הבית ובין דפי האתר השונים מתבצע באמצעות לחיצה על סמלים פשוטים אשר נועדו לאפשר גם לאנשים המתקשים בקריאה וכתיבה להבין בקלות את התוכן של כל עמוד.

ב. פישוט לשוני – קיימת בחירה בפישוט לשוני כאחת האפשרויות של בחירת שפה המוצעות באתר . בחירה בלחצן זה מאפשרת הצגת המידע המופיע בעמודים העיקריים באתר בהתאם לקריטריונים של הפישוט הלשוני כפי שמופיעים בתקנות נגישות השירות.

ג. עיצוב אוניברסאלי- עיצוב כללי פשוט של האתר, ללא שימוש במרכיבים עיצובים העלולים להסיח את הדעת או לגרום לקושי באיתור או הבנה של התכנים המרכזים. לכן, לא נמצאים באתר שלנו מרכיבים "קופצים", סיסמאות מורכבות או ריבוי פרטים. כל המבנה פשוט.

ד. שינוי תצוגה- בחירה בין אפשרויות שונות של תצוגה, שיכולות להקל על אנשים עם לקויות ראיה ולקויות למידה. האפשרויות הן:

1. מידע טקסטואלי בלבד- הצגת התכנים המופיעים כמסמך המכיל מלל ללא מרכיבים עיצוביים, ללא שימוש תמונות.
2. שינוי רקע האתר.
3. שינוי ניגודיות הצבעים באתר
4. שינוי גודל הגופנים באתר
5. סימון קישורים והדגשתם
6. סימון כותרות

אנו מקווים כי אמצעי ההנגשה עזרו לכם להתמצא באתר שלנו בנוחות. במידה ומצאתם חסמי נגישות או יש לכם רעיונות לשיפור, נשמח לשמוע מכם באמצעות האפשרות "צור קשר" המופיעה בדף הבית.

✉ יצירת קשר
close slider

אני רוצה שתחזרו אליי

אני רוצה ליצור אתכם קשר