כיצד משתמשים במאגר הסמלים

 

לפניכם מאגר סמלים נגישים.

הסמלים מסודרים לפי נושאים – תחבורה, בריאות, עבודה וכדומה.

חלק מהסמלים מתארים נושאים או פעולות ייחודיות מאוד (למשל, סמל של פעולה ייחודית לליל הסדר) ואילו סמלים אחרים מתארים נושאים או פעולות כלליות (למשל, סמל של בית).

כדי לאתר סמל מסוים אפשר לחפש אותו לפי הקטגוריה הכללית שאליה הוא משתייך (למשל, כלי תחבורה), או לפי מילה ספציפית (למשל, מונית).

 

במאגר יש סמלים משני סוגים:

א.    סמלים לשימוש חופשי.

ב.     סמלים לרכישה.

 

אפשר לקבל את כל הסמלים המופיעים באתר באיכות (רזולוציה) גבוהה. כדי לעשות זאת יש לנהוג באופן הבא:

א. סמלים לשימוש חופשי- יש לפנות אל המכון להנגשה קוגניטיבית באמצעות "צור קשר" ואנו נעביר אליכם את הסמלים המבוקשים.

ב. סמלים לרכישה- יש לפנות אל המכון להנגשה קוגניטיבית באמצעות "צור קשר". לאחר הסדרת התשלום, ישלחו אליכם הסמלים המבוקשים ללא חותמת המים המופיעה עליהם באתר.

 

אחת המטרות העיקריות של השימוש בסמלים במסמכים מונגשים היא לתמוך בכתוב ולסייע לאדם עם המוגבלות להבין את הכתוב ביתר קלות. הסמלים יוצרים שפה ויזואלית התומכת בכתוב. כדי שהשימוש בסמלים יהיה יעיל, מקושר כל סמל למשמעות ייחודית, בדומה לתמרורים.

 שימוש נרחב בסמלים בהקשרים המתאימים יאפשר להטמיע אותם כמייצגים משמעות מסוימת. למשל, סמל האדם בכיסא גלגלים מוכר לכולם כמציין "נכה" או "אדם עם מוגבלות פיזית". הסמלים באתר המכון נועדו לשמש אתכם לצורך יצירת מסמכים נגישים ולכל אחד מהם משמעות משלו. כדי שאפשר יהיה ליצור שפת סמלול משותפת ומובנת לכולם, יש לשמור על עקביות ועל אחידות בשימוש בסמלים. לכן, חשוב מאד להשתמש בסמלים שאתם מורידים מהאתר בהקשרים להם הם נועדו ובמשמעות המיוצגת על ידי שמותיהם באתר בלבד.

 

לפרטים נוספים וייעוץ לגבי השימוש בסמלים אפשר לפנות אל צוות המכון ב"צור קשר".