הצהרת נגישות

אתר נגיש מאפשר לאנשים עם מגוון מוגבלויות להנות מן המידע המופיע בו ומחווית הגלישה כמו כלל הגולשים באתר. מבנה האתר, אופן הצגת המידע וכלל המרכיבים שלו בנויים בצורה נגישה עבור אנשים עם מוגבלות.

אתר המכון להנגשה קוגניטיבית, מהווה מודל לאופן הנגשת אתר אינטרנט לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית מסוגים שונים. אמצעי ההנגשה באתר הופכים את השימוש בו לפשוט ומשפרים את חוויית השימוש בו לכלל המשתמשים באתר.

אמצעי ההנגשה המופיעים באתר:

א. סמלול- הניווט במסך הבית ובין דפי האתר השונים מתבצע באמצעות לחיצה על סמלים פשוטים אשר נועדו לאפשר גם לאנשים המתקשים בקריאה וכתיבה להבין בקלות את התוכן של כל עמוד.

ב. פישוט לשוני – קיימת בחירה בפישוט לשוני כאחת האפשרויות של בחירת שפה המוצעות באתר (בדומה לבחירה בשפה האנגלית). בחירה בלחצן זה מאפשרת הצגת המידע המופיע בעמודים העיקריים באתר בהתאם לקריטריונים של הפישוט הלשוני כפי שמופיעים בתקנות נגישות השירות.

ג. עיצוב אוניברסאלי- עיצוב כללי פשוט של האתר, ללא שימוש במרכיבים עיצובים העלולים להסיח את הדעת או לגרום לקושי באיתור או הבנה של התכנים המרכזים. לכן, לא נמצאים באתר שלנו מרכיבים "קופצים", סיסמאות מורכבות או ריבוי פרטים. כל המבנה פשוט.

ד. שינוי תצוגה- בחירה בין שלוש אפשרויות שונות של תצוגה, שיכולות להקל על אנשים עם לקויות ראיה ולקויות למידה. האפשרויות הן:

  • מידע טקסטואלי בלבד- הצגת התכנים המופיעים כמסמך המכיל מלל ללא מרכיבים עיצוביים, ללא שימוש בצבע  או תמונות.
  • שינוי רקע האתר לצבע כחול עם כיתוב בצבע צהוב.
  • שינוי רקע האתר לצבע שחור עם כיתוב בצבע לבן.

ה. גודל הגופן- ניתן להגדיל את גופן הטקסט באתר עד פי 2 מהגופן המקורי, ועדיין כל המרכיבים המופיעים באתר יופיעו בצורה מסודרת וברורה.

ו. טקסט חלופי לתמונות - כחלק מהמגמה לעצב את האתר בצורה פשוטה ולכלול בו רק את המידע החשוב ביותר, אין באתר תמונות רבות. יחד עם זאת, במקומות בהן בחרנו להציג תמונות, לחיצה על alt מאפשרת לקבל תיאור של המופיע בתמונה עבור אנשים אשר מתקשים להבין את הנראה בה או אינם מסוגלים לראותה בשל מגבלה בראייה.

ז. מקום סמן- כאשר משוטטים בדף באתר, האזור בו נמצא הסמן מואר בצבע המאפשר למשתמש להבין את מיקומו המדויק על פני המסך.

ח. תוכנות הקראה- מבנה האתר ואופן הצגת המידע בו, מאפשרים לאנשים הנעזרים בתוכנת הקראה לשמוע את המידע המופיע באתר וכן להבין את המבנה וההקשרים של המידע המופיע בו.

אמצעי ההנגשה שפורטו מעלה מביאים את האתר כולו לרמת נגישות AA כפי שמוגדר על ידי הקהילה הבינלאומית המפתחת את תקני רשת האינטרנט (W3C). חלק מן הדפים נגישים אף ברמה של AAA שהיא הרמה הגבוהה ביותר המוכרת לנגישות אתר אינטרנט.

אנו מקווים כי אמצעי ההנגשה עזרו לכם להתמצא באתר שלנו בנוחות. במידה ומצאתם חסמי נגישות או יש לכם רעיונות לשיפור, נשמח לשמוע מכם באמצעות האפשרות "צור קשר" המופיעה בדף הבית.

הצהרת הנגישות נכתבה ב06/02/14